Rec Silicon-sjefen: – Aksjekursen burde være høyere
Rec-sjef Kurt Levens forstår seg ikke på gårsdagens panikksalg. Nå beroliger han eierne med at oppstarten av prestisjeanlegget i Moses Lake går som planlagt.
Torsdag morgen var Rec Silicon-sjef Kurt Levens på plass i Oslo for å presentere selskapets fjerdekvartalstall og vyer for de neste årene. Levens hadde fløyet inn fra USA, hvor Rec opererer sine to anlegg helt nord i landet.
På plass var også noen av Recs flere titusen privatinvestorer.
Etter Levens hadde snakket varmt om markedet for polysilisium, silangasser og andre spesialgasser, ville en av aksjonærene vite hva selskapet skulle gjøre for gjenopprette aksjonærverdiene. Han lurte på om det ikke ville være lett å bare selge de to anleggene i Moses Lake og Butte, ettersom prisen for å bygge tilsvarende anlegg fra bunnen av nå er mye høyere enn børsverdien på selskapet.