Kredittvurderingsbyrået Moody's setter utsiktene til ratingen til Sparebank 1 SR-Bank, Sparebanken Vest, Sparebanken Sør og Sparebanken Sogn og Fjordane til negative, melder byrået onsdag kveld.
Nedjusteringen reflekterer presset nedover på resultatene, økt risiko i lånebøkene til selskaper og næringseiendom, som et resultat av avmatningen i norsk økonomi på grunn av en reduksjon i oljeinvesteringene, skriver byrået.
Les også: Sparebank-sjef:
For Sparebank 1 SMN opprettholder Moody's de stabile utsiktene.
Følg markedet på DN Investor
Les også:
(Vilkår)Copyright Dagens Næringsliv AS og/eller våre leverandører. Vi vil gjerne at du deler våre saker ved bruk av lenke, som leder direkte til våre sider. Kopiering eller annen form for bruk av hele eller deler av innholdet, kan kun skje etter skriftlig tillatelse eller som tillatt ved lov. For ytterligere vilkår se her.