En gang var han på listen over Norges beste meglere. Så fikk Georg Aasen sparken i SEB Enskilda. Bakgrunnen var at han utførte mer enn 150 aksjehandler uten tillatelse fra investor Alexander Hagen, skriver Dagens Næringsliv.
Etter et år på svartelisten i bransjens egen organisasjon fikk Aasen en ny sjanse hos konkurrenten ABG Sundal Collier. Nå er også denne jobben et tilbakelagt kapittel.
DN er kjent med at ledelsen i ABG Sundal Collier har sett alvorlig på at dommeren ikke har festet lit til Aasen og Hagens forkl#229, og har av den grunn ønsket å avslutte meglerens arbeidsforhold.
Får sluttpakke
Det skal ha pågått diskusjoner rundt ansettelsesforholdet siden Aasen ble permittert.
Alt toppsjef Jan Petter Collier ønsker å si, er likevel:
- Aasen har fratrådt, og vi har laget en sluttavtale med ham.
Les også:
(Vilkår)Copyright Dagens Næringsliv AS og/eller våre leverandører. Vi vil gjerne at du deler våre saker ved bruk av lenke, som leder direkte til våre sider. Kopiering eller annen form for bruk av hele eller deler av innholdet, kan kun skje etter skriftlig tillatelse eller som tillatt ved lov. For ytterligere vilkår se her.